Як запобігти запотівання стекол авто

Як запобігти запотівання стекол авто

Після спекотного і сухого літа прийшли дощі принесли масу проблем. Одна з них – запотівання скла в автомобілі. Як цього уникнути?
Максимально ефективний засіб від запотівання стекол в салоні автомобіля – включення кондиціонера. Але, на жаль, не у всіх він є, у деяких він не працює, а деякі економлять паливо, не включаючи його. Тому запропонуємо кілька інших способів боротьби з цим природним обмежувачем видимості. Вони будуть корисні і тим, у кого немає кондиціонера.

Кондиціонер або клімат-контроль рятує від запотівання стекол в салоні завжди. Головне їх увімкнути.

Дідівський спосіб видалення запотівання з вікон – приоткрытие вікон дверей, чим забезпечується ефективна вентиляція та охолодження салону. Цим знижується вологість повітря в салоні і ймовірність осідання крапель вологи на скла. Але цей спосіб в нинішні часи багатьом не сподобається через дискомфорту – в салоні буде холодно і можливі неприємні протяги. Сучасний спосіб боротьби з запотівання – обробка скла спеціальними препаратами – «антизапотевателями». Особливий хімічний склад надає склу такі властивості, як поверхневий натяг води, тому мікрокраплі води, які осідають на скло, будуть розтікатися тонким шаром. Цим, власне, і виключається заломлення світла в мільйони мікрокрапель, як це відбувається при явищі запотівання.

Для швидкого видалення запотівання зі скла слід направити повітряний потік системи вентиляції салону на скла, вибрати максимальні оберти вентилятора, включити кондиціонер і систему рециркуляції повітря в салоні.

Слід пам'ятати, що скло в салоні іномарок інтенсивно потіють і у випадках, коли автовласник давно не міняв фільтр салону. У наших умовах експлуатації він іноді так забивається, що система вентиляції салону починає працювати в режимі рециркуляції повітря. Досить його замінити (краще на вугільний) або хоча б продути, і проблема буде вирішена

Фільтр салону потрібно періодично продувати, а краще міняти, згідно рекомендацій автовиробника.

Бувають випадки, коли деякі водії встановлюють систему вентиляції салону в режим рециркуляції, який також провокує запотівання стекол. Обумовлено це тим, що в видиху пасажирів і водія міститься велика кількість вологи, яка не йде через систему вентиляції назовні автомобіля. А якщо водій і пасажири сіли в машину в дощову погоду, коли волога є на взутті і одязі, тоді скла з-за випарів починають пітніти ще інтенсивніше. Тому слід не забувати, що в дощ систему рециркуляції слід включати тільки при працюючому кондиціонері або клімат-контроль.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code